Ağva Seferoğlu Kamping Kamp Alanı İncelemesi

4
3659

AĞVA SEFEROĞLU KAMPİNG / İSTANBUL

İstanbul’a yakın kamp yeri arayanlar için çok güzel bir alternatif sunuyoruz. Seferoğlu Kamping Şile Ağva’da bulunan, çadır alanı ormanlık alan olan denize komşu bir işletme. Hem İstanbula yakın olsun hem kamp yapıyım üzerine bir de denize gireyim diyorsanız burası tam size göre. Kişi başı bir ücret ile giriş yapılan bu işletme aileler tarafından da ziyaret ediliyor. Kapısında yazan ”Damsız alınmaz” yazısı içerisi için bir ön izlenim sunmuş oluyor zaten. Çok uzatmadan detaylandırmaya başlayalım 🙂

NEREDE KAMP YAPABİLİRİZ ?

İşletmeye girdikten sonra rehberlik eden olacaktır zaten. Dilediğiniz yere çadırınızı kurabilirsiniz.

ALIŞVERİŞİ NEREDEN YAPABİLİRİZ ?

İşletmeye bağlı küçük bir kafeterya var. Ayrıca restorant olarak kullanılan bir bölüm de mevcut. Buna bağlı olmayarak dışarıdan da kendi yiyeceğinizi getirebilirsiniz. Ama işletmeye yakın alışveriş yapılabilecek bir nokta yok. O yüzden Üsküdar’da alışverişinizi yapıp otobüse öyle binebilirsiniz. Tercih sizin 🙂

KAMP İÇİN ÜCRET ÖDENİYOR MU ?

Kamp alanı ücretli. Bunun için Seferoğlu Campingden bilgi alabilirsiniz. Ücret döneme ve rezervasyona göre değişiyor. Çadırı olmayanlar alanda bulunan çadırları da kirayabilirler. Tulum vs. temini için işletmeyle görüşebilirsiniz.

ZEMİN DURUMU ?

Biraz gözden uzak olmak isteyenler için söylüyorum, alanda çok fazla düzlük alan yok. Bulduğunuz yere çökün. Toprak zemin. Uyku için sorunsuz.

TEMEL İHTİYAÇLAR ?

İşletmeye bağlı çadır alanın ortasında tuvalet ve duş mevcut. Tuvaletleri temiz sayılır. Yine işletmeye bağlı olan mutfak alanı olarak ayrılmış bir bölüm var. Burada bulaşıklarınızı yıkayabilir hatta eksik mutfak gereçlerini yıkayıp geri bırakmak şartıyla kullanmak için alabilirsiniz. Çadır alanında aydınlatma var. Aydınlatmalardan uzatılan prizleri kullanıp şarj sorununu halledebilirsiniz.

ATEŞ VE YAKACAK TEMİNİ ?

Belirlenen yerlerde ateş yakabiliyorsunuz. Yakacak temini açısından zorlanmayacaksınız.

Seferoğlu Kamping Kamp Fotoğrafları

ŞEBEKE SORUNU YAŞANIYOR MU ?

Hayır şebeke sorunu yaşanmıyor.

YABAN YAŞAM ?

İşletmenin köpekleriyle sık sık yakın olacaksınız. Çok cana yakınlar 🙂

KAMP DIŞINDA ETKİNLİKLER ?

Çadırı kurduktan sonra şöyle bir rahatlıyım diyecek olursanız ormanın içinden 5 dakikalık bir yürüyüşle işletmeye ait kumsala çıkmış olacaksınız. Burada dilediğiniz gibi yüzüp güneşlenip denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca buraya gece gelmenizi de tavsiye ediyorum. Yıldızları izlemeyi ihmal etmeyin.

Seferoğlu Kamping Kamp Fotoğrafları

NASIL ULAŞABİLİRİZ ?

ARAÇ İLE ULAŞIM ;

Şile merkezinin içine girmeden sağa ayrılan yol istikametinden Ağva tabelasını görüp sağa dönün. Yaklaşık 3 km sonra Çayırbaşı köyüne gelecek ve yolun ikiye ayrıldığını göreceksiniz. Sol taraf Ağva sahil yolu, sağ taraf Ağva(Gebze)- Kandıra yolunu gösterecek. Siz sola ayrılan sahil yolunu tercih edin çünkü 13 km daha kısa. Ayrımdan sonra sırası ile Kabakoz, Akçakese,İmrenli,Karacaköy,Bozgaca ve Şuayipli köylerinden geçececeksiniz ve Kurfalı köyüne girmeden Ağva istikametinden devam edin 500 metre geçince sol tarafta Seferoğlu Camping tabelalarını göreceksiniz.

TOPLU TAŞIMA ;

Biz arabası olmayan, hayattaki tek mal varlığı sırt çantası ve içerisindeki malzemeler olan mütevazi kampçı arkadaşlar için araba olmadan da nasıl ulaşım sağlayacağımızı anlatıyorum. Üsküdar otobüs duraklarında 139A Şile-Ağva otobüslerine binerek Seferoğlu Kamping’e kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüse bindiğiniz zaman muavine ineceğiniz yeri söylediğinizde işletmenin kapısının önünde indirecek zaten.

Seferoğlu Kamping Ulaşm

Ağva Güncel Hava Durumu

Istanbul, TR
açık
22.4 ° C
23 °
21 °
73%
5.1kmh
0%
Per
25 °
Cum
25 °
Cts
23 °
Paz
20 °
Pts
23 °

Title

4 YORUMLAR

  1. Malesef size katilamayacagim. Gectigimiz yaz, son dakika kararıyla 1 gece orada kaldık. İnanılmaz pis. Tuvaletlerden hastalık kapmadan ayrıldığımız icin şanslıyız. Kamp denilince illa iptidai ve pis olması gerekmiyor. Çadırlar da sidik kokuyor. Kabus gibi bir geceydi. Yan tarafta da gecenin bir yarısına kadar yüksek sesle müzik çalan bir restoran var. Çalışanlar kaba. Çok kötü maalesef.

    • Kendi çadırımızda kaldığımız için işletmenin çadırları hakkında bir bilgimiz yok maalesef. Gittiğimiz dönemde tuvaletler temiz, çalışanlar da güler yüzlüydü. Sanırım siz yoğun bi zamanda gittiniz. Yoğunluk olduğu zaman aksatıyor olabilirler.

  2. merhaba biz 2 erkeğiz (çiftiz orası ayrı da )acaba damsız alınmaz sıkıntısı yaşanır mı normal tipleriz beş altı kişilik barzo grubu değiliz sonuçta . dam olayı sadece bir öznizlenim oluşturma amaçlı mı acaba

CEVAP VER

Lütfen buraya yorumunuzu yazın
Lütfen buraya isminizi girin