Borçka Karagöl Tabiat Parkı Kamp Alanı İncelemesi

4
1880

BORÇKA KARAGÖL TABİAT PARKI / ARTVİN

Şimdi bir ev düşünün. Kocaman ahşaptan bir balkonu olsun. Ormanın içinde. Gölün hemen yanı başında. Duyabileceğiniz sadece kuş sesleri olsun. Karşınızda göz alabildiğince koca koca ağaçlar. Ama küçük bir düzeltme yapalım. Ev değil çadır olsun. Kapısı açılsın bu balkona. Önümde göl, karşımda ağaçlar, kulağımda kuş sesleri. Böyle bir sabahtı Borçka Karagöl. Huzur dolu. Doğanın içinden. Beton yığınlarından, sahte insanlardan, gereksiz stresten uzak. Ömrümün sonuna kadar böyle sabahlarımın olmasını diliyorum.

NEREDE KAMP YAPABİLİRİZ ?

Tabiat parkı içerisinde işletmenin karşısında kalacak şekilde kampçılar için ayrılmış bir bölüm var. Orada göl kenarında çadırınızı kurabilir, yeni günü burada karşılayabilirsiniz. Enfes bir manzaranız olacak. Kamp dışında işletmede pansiyon hizmeti de var.

ALIŞVERİŞİ NEREDEN YAPABİLİRİZ ?

Borçka Karagöl Tabiat Parkı içerisinde bir işletme var. Restoran olarak hizmet verdikleri bir bölümü var. Ama bu biraz masraflı olabilir. Klasik kamp alışverişi merkezden yapıp gelmeniz gerekiyor. Alanda çeşme var su ihtiyacınızı buradan sağlayabilirsiniz. Gıda ihtiyacı için hazırlıklı gelin derim.

KAMP İÇİN ÜCRET ÖDENİYOR MU ?

Tabiat parkına araçla giriş ücretli.

Motosiklet : 6 TL
Araba : 9 TL
Minibüs : 25 TL

Ayrıca çadır kurmak içinde 20 TL ücret isteniyor. Çadır kiralamak isterseniz de 50 TL ödüyorsunuz. Otopark için ücret ödemiyorsunuz.

ZEMİN DURUMU ?

Toprak zemin. Uyku için sorunsuz.

TEMEL İHTİYAÇLAR ?

Tabiat parkı içerisinde tuvalet var ama pek temiz olduğu söylenemez. Kamp alanında çeşme var. Alanda aydınlatma yok ayrıca elektrikte yok. Ama şarj sorununuz varsa işletmeden rica edip çözebilirsiniz.

ATEŞ VE YAKACAK TEMİNİ ?

Alanda ateşin yasak olduğu söyleniyordu ama ben yaktım. Kontrollü ve daha önce yakılan bir yerde yakılmasının sorun çıkaracağını düşünmüyorum. Yakacak temini açısından sıkıntı çekmeyeceksiniz.

Borçka Karagöl Kamp Fotoğrafları

ŞEBEKE SORUNU YAŞANIYOR MU ?

Alandaki konumunuza göre çekmeyebilir.

YABAN YAŞAM ?

Borçka Karagöl Tabiat Parkı yaban yaşam açısından Karadeniz’in vermiş olduğu katkı vesilesiyle biraz zengin. Ayı, yaban domuzu,çakal, kurt gibi kıymetli arkadaşlarımız var. Ama kamp alanında sıkıntılı bir durum yaşamadım.

KAMP DIŞINDA ETKİNLİKLER ?

Gölün etrafında güzel bir yürüyüş gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için güzel bir parkur hazırlanmış. Sandal kiralayıp gölün içerisinde gezintiye çıkabilirsiniz. Ben ona da otostop çektim 🙂 Burası kesinlikle fotoğraflık bir yer. Bol bol ama bol bol fotoğraf çekin.

Borçka Karagöl Kamp Fotoğrafları

NASIL ULAŞABİLİRİZ ?

ARAÇ İLE ULAŞIM ;

Artvin merkezden devam edildiği taktirde Borçka-Maçahel yoluna gireceksiniz ve buradan 20-25 km devam ettiğiniz zaman Karagöl tabelasıyla karşılaşıyorsunuz. Karagöl sapağından devam ediyorsunuz ve 5 km sonra o harika yeşilliğiyle sizi karşılıyor. Son mesafeler arnavut kaldırımı döşenmiş ve bu yolla beraber harika yolculuğu sonlandırmış oluyorsunuz.

TOPLU TAŞIMA ;

Borçka petrol ofisinden Karagöl’e ulaşım sağlayabilirsiniz. Bolca araç var. Saat açısından sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Ben de bu sapaktan otostop çekerek ulaşım sağladım. Saat itibariyle biraz zorlandım çünkü biraz geç olmuştu. Otostop çekecek arkadaşlar geç saatlere kalmazsa kendilerine çok güzel bir iyilik yapmış olurlar, benden demesi 🙂

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Ulaşım

Borçka Karagöl Güncel Hava Durumu

Artvin, TR
parçalı bulutlu
23 ° C
23 °
23 °
94%
3.1kmh
75%
Per
31 °
Cum
28 °
Cts
24 °
Paz
27 °
Pts
25 °

Title

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen buraya yorumunuzu yazın
Lütfen buraya isminizi girin