Kamp Listesindeki Önemli Unsurlar

Bazen bir başlangıç yapmanın en etkili yolu başlangıç listesi yapmaktır.Size kampta yapmanız gereken temel kamp listesinde nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında yardımcı olacağız.

0
1298

Kamp listesindeki olması gereken malzemelere geçmeden önce size altın değerinde birkaç tavsiye bırakıyoruz.

Gerçekten ihtiyacınız olan kolay taşınabilir şeyleri almayı tercih edin.Deniz kenarında 2 günlük bir kamp için devasa bir rambo bıçağı ve 5 kiloluk katlanır kürek almak size zor anlar yaşatabilir.

Bozulacak gıdaları ve çantaya dökülme riski olan malzemeleri de ambalajlamayı unutmayın.

İmkanlarınıza, hava koşullarına ve kamp alanına göre bu listeyi kişiselleştirmeniz gerektiğini unutmayın.

Yemekkampta yemek listesi

Kamp Listesinin temel maddelerinden biri yemektir.Konserve yiyecekler ve havası alınarak saklanan yiyecekler hem çantanızda az yer kaplar hem de bozulma derdini ortadan kaldırır.Ufak kaplara tuz, şeker, baharat koyarak yemeklerinize lezzet katabilirsiniz.Kamp ocağı kullanacaksanız nispeten pişmesi daha kısa sürecek yiyecekler seçmeniz tüp kullanımını en aza indirmenizi sağlayacaktır.

Giyim

kış kampı ipuçlarıYapılan kamp sırasında yürüyüş büyük önem kaplar.Bu yürüyüşler sırasında aniden bastıran yağmurlara karşılık panço yağmurluklar hayat kurtarıcı olabilir.Hava planladığınız gibi gitmezse polyester ve nefes alabilen malzemeler sıcak günlerde çabucak kurur ve serinlemenize yardımcı olabilir. Ziplock çantaları, çorap ve iç çamaşırı kuru ve temiz tutabilir.Kamp yapacağınız gün başına bir iç çamaşırı almanız hem sağlığınız hem de hijyeniniz açısından yararınıza olacaktır.

İlk yardım çantası

İlk yardım çantası kampta kesinlikle çantanızda bir yerde olması gereken zorunlu ihtiyaçlardan biridir.Ortalama bir yardım çantasında:

 • İlk yardım klavuzu
 • Sargı bezi
 • Yara bandı
 • 2 taraflı band
 • 2 adet Parmak sarma bandajları
 • Makas
 • Çelik iğne
 • Alkollü tamponlar
 • Havlu
 • Moleskin
 • Povidon yastık

bulunmaktadır.Liste kabarık gibi gözükse de çantanın büyüklüğü avuç içi kadardır.Özellikle kronik hastalığı ve alerjisi olanların yanlarına fazladan ilaç almaları yararına olacaktır.Tüm bunlar çantanızda fazlalık gibi gözükse de özellikle yerleşim yerlerinden uzakta kamp attığınızda ihtiyaç durumunda hayati önem taşıyacaktır.

Konfor

kampta konforEğer aracınızla kamp yapacağınız yere kadar gidecekseniz, çok fazla ambalajlamaya veya kamp çantası ağırlığına dikkat etmenize gerek yok.Eğer kamp alanına aracınız olmadan gidecekseniz çantanızı ağırlaştıracak ekipmanlarınızdan vazgeçmeniz gerekecek.Örneğin kamp kazıklarını toprağa sabitlemek için çekiç almak yerine yerden alacağınız bir taş da aynı işlevi görecektir.

Kişisel Temizlik

Duş tesisleri bulunan bir kampa gidiyorsanız, kamp listeniz havlu,duş terliği, şampuan vb. ihtiyaçlarınızı içermelidir. Ancak, yerleşim yerinde olmayan veya başka bir uzak bölgeye gidiyorsanız, listenizi, kişisel temizlik ihtiyaçlarınızla doldurmayı unutmayın!
Ayrıca katlanabilir su torbaları da kamptaki temizlik ihtiyacınız için büyük fayda sağlayacaktır.

Hayatta Kalma Kiti

Yerleşim yerinden uzakta bir yerde kampa gidiyorsanız, yanınıza alacağınız hayatta kalma kiti zor bir durumda size büyük fayda sağlayacaktır.Set halinde kiti temin edebileceğiniz gibi, kitin içeriğini alüminyum battaniye, işaret fişeği, torpil, düdük, halat gibi ekipmanlarla kendiniz hazırlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen buraya yorumunuzu yazın
Lütfen buraya isminizi girin