Kamp sırasında aktiviteleri gerçekleştirirken vücut direncini korumak, ve vücudun ihtiyacı olan besinleri almak büyük önem taşır.İhtiyacınız olan besinleri kamp sırasında eksiksiz olarak giderebilmeniz için bu kılavuzu kullanabilirsiniz.

Bir kamp gezisi için yiyecekleri ambalajlamanın dışında düşünülmesi gereken konulardan birkaçı, yemek yapmak için ihtiyaç duyacağınız pişirme araçları,baharatlar ve diğer maddelerdir. Göz önünde bulundurulması gerekenler:

  • Yemek nasıl pişirilecek?
  • Bir kaseye, kaşıklara, vb ihtiyaç var mı?
  • Yemeklerin pişirilmeden önce soğukta tutulması gerekiyor mu?

Bunların hepsi küçük ayrıntılar gibi gözükse de, yemek listenizi hazırlarken kontrol etmeniz faydalı olabilir.

Kamp listenizi hazırlarken eklemek isteyebileceğiniz besinler:

Su!

Çoğu kampçı, ihtiyaç duyacakları su miktarını hafife alır. Akan su bulunan bir kampa gidiyorsanız, içme suyu, kişisel temizlik için su (yüz, eller, diş fırçalama vb. için) ve pişirme suyu için yeterli miktarda su edinin. Not: Suyun ağırlığı gittikçe artar! Eğer sırt çantalı iseniz, yürüdükçe suyun ağırlığı her adımda daha fazla gelecektir.Bu yüzden seyahat sırasında harcayacağınız yeterli miktarda suyu yanınıza alın, diğer işlemler için gerekli olan suyu kamp alanından tedarik etmeye çalışın.Alanı araştırın ve su kaynaklarının olduğu yerleri belirleyin, önceden araştırmanız ihtiyaç duyduğunuz anda kolaylık sağlayacaktır.

Meyve Suyu ve Karışımlar

Bazen kamp ateşi çevresinde akşam yemeği ile meyve suyu içmek isteyebilirsiniz.Kutu olarak tüketilen içecek ve karışımlardan tüketmeniz kolaylık sağlayacaktır.

Basit ve Doyurucu:Pilav

Bir tencere ve bir kase pirinç ile kolayca yapılabilen, hafif ve doyurucu bir yemektir. Sizi uzun süre tok tutacak ve yüksek besin değerleriyle ihtiyacınız olan kalori, protein ve karbonhidratın büyük bir kısmını sağlayacaktır.

Kuruyemiş

kampta atıştırmalık ve yemek

Ceviz, badem, fındık, fıstık, kuru üzüm içeren zengin bir kuruyemiş karışımı ve bir parça çikolata, yol boyunca bastıran açlık krizlerini atlatmanıza yardımcı olacaktır. Kuruyemiş, enerji için ihtiyacımız olan yüksek protein ve karbonhidrat değerleriyle iyi bir atıştırmalıktır.Sıcak günlerde çikolata almaktan kaçının, erimiş çikolata ve benzeri ürünler çantanızda veya cebinizde diğer eşyalarınıza bulaşarak sıkıntıya yol açabilir. Birden fazla gün boyunca kamp yapacaksanız, kuruyemişi her gün için birkaç torbaya bölün, böylece 1. günde bitirip tüketmezsiniz.

Meyve

kampta atıştırmalık ve yemek

Meyve, kamp ve yürüyüş için ideal olan, çok kullanışlı, sağlıklı ve kolay sindirilebilir bir yiyecek seçimidir. Küçük bir fincan yoğurtla birlikte tüketerek, dilimlenmiş bir meyve kasesini lezzetli bir tatlıya dönüştürebilirsiniz.

Sandviçler

kampta aperatif yiyecek, atıştırmalık ve yemek

Sosisli sandviçler yapmak sizin için çok kolay bir akşam yemeğidir ve kamp ateşi üzerinden sivri bir sopayla sade bir şekilde pişirilebilirler. Alevler biraz aşağı indiğinde ve közlerin verdiği ısıyla birlikte en ideal sonucu alırsınız. Yanınıza alacağınız ufak paketlerdeki ketçap ve mayonez ile damak zevkinize göre şekillendirebilirsiniz.

Kuru Et

kampta aperatif yiyecek

Bu bir tercih meselesi olabilir, ancak düşük tuzlu kuru et ya da tütsülenmiş et parçaları hafif, lezzetli ve her hangi bir soğutmaya ihtiyaç duymayan yüksek proteinli bir atıştırmalık olabilir. Kuru et, yürüyüş sırasında atıştıracak bir şeyler arayan yürüyüşçüler ve sırt çantalı gezginler için iyi bir fikirdir.

Diğer Şeyler …

Ekstra kibritler, birden fazla kişinin suyunu kaynatabilecek kadar büyük bir tencere,konserve açacağı, ekstra baharatlar, mutfak eşyaları, halat, ekstra bir su şişesi gibi bir dizi kritik öğeyi yanınıza almayı ihmal etmeyin.Kamp için yemek listesi hazırlamak ve yemek hazırlamak için ne gerekiyorsa kontrol etmek için sadece birkaç dakika yeterlidir.

CEVAP VER

Lütfen buraya yorumunuzu yazın
Lütfen buraya isminizi girin