Günlük kullandığınız eşyaları kontrol etmeden yola çıkmak, kampa gittiğinizde can sıkıcı olabilir.İhtiyacımız olan kişisel hijyen ürünlerini belirlemenin bir yolu, günlük rutini gözden geçirmek ve hangi eşyaların kesinlikle gerekli olduğunu görmektir. Ormanda, şehirdeki yaşama göre daha az imkan olduğu için, saç bakımı veya makyaj ürünleri gibi bazı şeyleri geride bırakmanız gerekebilir.

Başka bir öneri de, istenmeyen koşulları düşünmektir. Sadece kadınların ihtiyaç duyacağı hijyen eşyalarının dışında, aynı zamanda karın ağrısı, baş ağrısı, alerji vb. durumları da göz önünde bulundurmak gerekebilir.Tüm bu ihtiyaç duyacağınız ilaçları ufak bir paket içinde yanınıza almak, uzaktayken size yardımcı olabilir. İşte kamp listesinizi kontrol ederken eklemek isteyebileceğiniz bazı kişisel temizlik ve hijyen öğeleri:

Diş macunu ve fırça

1 geceden uzun süre uzak kalacaksanız, yanınıza biraz diş macunu ve diş fırçası almak iyi bir fikir olacaktır. Ağız temizliğinin yanı sıra ağız kokusunu da önler ve iyi bir kişisel temizlik rutinine sokar.

Deodorant

Deodorant, vücut kokularının bir kamp gezisini mahvetmesini engelleyen basit bir kişisel temizlik malzemesidir. Komik gelebilir, ancak paketlemeyi unutursanız can sıkıcı durumlar oluşabilir. Unutmayın!

Şampuan ve Sabun

Sabun, el,yüz ve ayak temizliği için olmazsa olmazdır.Özellikle uzun yürüyüşlerden sonra ayakları yıkayıp temiz bir çorap giymek bakteri oluşumunu engelleyecek ve ferahlık hissi verecektir.

Ayna

Aracınız yakındaysa, bu gerekli olmayabilir, çünkü her zaman yan dikiz aynalarına bakabilirsiniz. Değilse, küçük bir kare ayna kullanışlı olabilir.

Ağrı kesici

Baş ağrısı, kas ağrısı veya başka bir ağrıya yakalanmak yolculukta tadınızı kaçırabilir.Birkaç tane ağrı kesici ilaç almak, hareket halinde siz veya başkaları için bir cankurtaran olabilir, yanınıza almaya değer.Ayrıca yaralanmalar ve şişme durumları için de tedarikli gitmek yardımcı olabilir.

Kişisel İlaçlar

Astım, alerji ya da günlük kullanmanız gereken ilaçları mutlaka yanınıza alın. Bu maddeler kolayca unutulabilir. Kamp süresinde sıkıntı çekmemeniz için yola çıkmadan önce bir kez daha ilaçlarınızı kontrol edin.

Kampta kişisel temizlik ve hijyen maddelerini, kamp listesi hazırlarken sonraya bıraktığınızda unutmak oldukça kolaydır.Ancak rahat ve mutlu bir kamp geçirmek istiyorsanız bunları önceden düşünüp çantanıza koyun.

Temizlik listesi tamam, peki yemek listesi?Kamptaki yemek listenizi hazırlamadan mutlaka Kamp Yemek Listesinde Olması Gerekenler yazımıza göz atın!

CEVAP VER

Lütfen buraya yorumunuzu yazın
Lütfen buraya isminizi girin