Kampınızda konfor seviyesini yükseltmek için yanınıza alabileceğiniz çok sayıda ekipman var.Bunlar, seyahatlerin durumuna göre(araçlı veya araçsız) değişkenlik gösterir.Konfor sağlayacak eşyaları belirlerken, gideceğiniz kamp alanını düşünüp hareket etmeniz yararlı olacaktır.Örneğin, az sayıda olgun ağaçları olan bir kamp alanına gidiyorsanız, hamak getirmek iyi bir fikir olmayabilir. Aynı nedenle kamp ateşinin yasak olduğu kamplarda da, sac tava, mangal gibi ekipmanlar gereksiz olacaktır.

Kamp Yastığı

Rahat bir kamp kesinlikle rahat bir uykudan geçer.Bunu sağlayan en büyük etken ise uyku tulumundan sonra kamp yastığıdır.Uyku tulumuyla ilgili bilgileri tek başına başka bir yazıda paylaşacağım için bu yazıda ondan bahsetmeyeceğim.Eğer az alanınız kaldıysa şişme yastık işinizi görecektir, bunun dışında ufak bir yastık ya da sadece yastık kılıfı alıp, içini kıyafetlerinizle doldurabilirsiniz.Ayrıca iyi bir uyku çekmek için çok sert olmayan, düz, pürüzsüz bir zemin seçmeyi de unutmayın.

Şişme Yatak

Eğer gideceğiniz kampta zemin konusunda şanssızsanız, şişme yatağa sahip olmak sizi çadır içerisinde oldukça mutlu edecektir.Ufak bir aparat yardımıyla şişirmesi oldukça kolay olup tek dezavantajı ağırlığı ve boyutudur.Taşımaya değer olup olmadığına siz karar verin!

Sandalye ve Masa

Aracınızla seyahat ediyorsanız, sandalyeler kamp ateşi çevresinde dinlenmenin güzel bir yoludur. Olmazsa olmaz mı? Hayır.Fakat bir kütük veya büyük bir kaya üzerinde oturmaktansa daha iyi bir seçenektir. Çoğu katlanır sandalyede sırt ve bel desteği, kol dayanakları, hatta bardak tutacağı var.Yanınıza almaya değecek!

Soğutucu Çantalar & Termos Kaplar

Sıcak yaz kampları için sizi serinletecek bir içeceğin yanınızda olması güzeldir.Araçla seyahat halindeyseniz aküye bağlanabilen soğutucular hem yiyeceklerinizi taze tutacak hem de içecekleri soğuk tutup serinlemenize yardımcı olacaktır.Araçsız seyahatlarde ise, termos kaplar işinizi görecektir.

Islak mendil

Islak mendil bir kamp konforundan ziyade neredeyse bir zorunluluk.Özellikle suyun kısıtlı olduğu zamanlarda el ve yüz temizliğinin yanı sıra genel temizlik konusunda oldukça işinizi görecektir.

Tarp

Gölgelik, yemek alanı için barınak, çadır zemin takviyesi veya çadır girişini çevrelemek için hoş bir kamp malzemesidir. Tarplar boyut, kalınlık ve dayanıklılık bakımından farklılık gösterir. Çelik halkalara sahip tarplardan seçerseniz, halat veya iple gerdirerek ağaçlara bağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen buraya yorumunuzu yazın
Lütfen buraya isminizi girin